Kinderwijkraad van Vathorst spreekt raadsleden en de wethouder over Avonturenspeeltuin

Kinderwijkraad van Vathorst spreekt raadsleden en de wethouder over Avonturenspeeltuin

Kinderwijkraad van Vathorst spreekt raadsleden en de wethouder over Avonturenspeeltuin.Nog voor de kerstvakantie stuurde de kinderwijkraad van Vathorst een brief naar de gemeenteraad. Er is al jaren behoefte aan een vrije speelplek, zonder standaard speeltoestellen. Kinderen willen een landje waar ze hutten kunnen bouwen, gaten mogen graven en kunnen spelen met pallets, oude banken en andere afgedankte spullen.

Het initiatief van Lesja Sondorp om dit te organiseren op het terrein van de Louf, aan het spoor bij station Schothorst werd dan ook met enthousiasme ontvangen door verschillende kinderwijkraden. Er werd buurtbudget aangevraagd voor hamers, zagen, spijkers en touw en dat werd toegezegd.

Lesja Sondorp vroeg op verschillende plekken subsidie aan maar de pot van de gemeente was leeg. Er was nog 9000,-nodig om de avonturenspeeltuin drie maanden lang drie middagen per week te openen.

 

De kinderwijkraad schreef daarom een brief aan de burgemeester, wethouders en raadsleden. Een aantal andere kinderwijkraden ondertekenden de brief. Dit leidde niet tot een uitnodiging op het stadhuis.

Maar dinsdag 10 februari zijn drie kinderen van de kinderwijkraad naar het stadhuis gegaan en hebben hun brief voorgelezen tijdens een vergadering met raadsleden en de wethouder. Raadsleden stelden vragen en aan het eind benadrukte wethouder Jonas van Lammeren dat het belangrijk is dat kinderen de ruimte krijgen om buiten te spelen. Zeker als ze er zelf om vragen!

 

Zie ook het nieuwsbericht van Nieuwsplein33

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
LinkedIn