Ontdekweek Randenbroek: Van Oud naar Nieuw
Inmiddels is het al een traditie, voor de 6e keer werd de Ontdekweek georganiseerd tijdens de meivakantie! Deze keer met het thema Van Oud naar Nieuw.
Op de 1e dag verzamelden de ruim 30 kinderen zich bij Elisabeth Groen. Daar werden ze verdeeld in groepjes met een eigen begeleider. Deze begeleider was alle dagen bij het groepje. Om de groepsleden te leren kennen, werd gestart met een fruitsnack. De namen werden geleerd en er werden kennismakingsspelletjes gedaan. Daarna speelden de groepjes levend kwartet. Welk groepje lukt het om als eerste een kwartet vol te krijgen door te ‘stelen’ bij andere groepjes? Uiteindelijk waren er 2 groepjes die het gelukt was 2 kwartetten bij elkaar te sparen. De tijd vloog voorbij want het was alweer tijd voor lunch. Wat werd er goed gegeten van het brood! Na de lunch waren er 3 activiteiten, namelijk een speurtocht, een afvalestafette en het uithalen van wollen truien om iets nieuws te maken zoals een mandala of een touw maken door te vingerhaken (dank Kringtex voor de truien!). En toen was het alweer tijd om naar huis te gaan.
Dag 2 beloofde een drukke dag te worden. Na een kleine snack in het groepje liepen de groepjes naar Huis Miereveld. Daar wachtte Peter Kaim van CSAmersfoort op hen voor een workshop. De kinderen maakten een eigen fantasiebeest. Daarbij gebruikten ze stukjes hout die Peter had liggen en die onderweg gevonden waren. Natuurlijk konden niet alle kinderen dit tegelijkertijd doen. Daarom was er ook een workshop papier maken. Door van papiersnippers pulp te maken, kun je weer nieuw papier maken. Super leuk om daar ook nog gedroogde bloemetjes bij te doen! En voor de broodnodige ontspanning deden de kinderen ook nog een speeltuinentest en raapten ze afval in de omgeving van Huis Miereveld. Na deze volle en vermoeiende dag, werd er nog kort gespeeld in de natuurspeeltuin bij Elisabeth Groen tot het tijd was om naar huis te gaan.
De laatste dag was er eentje van afmaken en afronden. De hele ochtend konden de kinderen vrij kiezen wat ze wilden doen. De fantasiebeesten mochten afgemaakt worden, evenals de wollen knutsels. Een aantal kinderen maakten tekeningen op de zelfgemaakte papieren, anderen bereidden de soep voor de lunch. Tenslotte richtte een groep kinderen een tentoonstelling in. Na de lunch werden er, in samenwerking met Natuur & Spelen, spelletjes gedaan in het park. En toen was het eindelijk tijd voor de bedankjes en een ijsje. De kinderen gingen moe maar zeer voldaan weer naar huis.