Vreedzame Wijk-spel Liendert en Schuilenburg nu ook voor andere wijken

Speciaal aangepast aan jouw wijk

Vreedzame Wijk-spel Liendert en Schuilenburg nu ook voor andere wijken

Liendert en Schuilenburg hebben een eigen spel ontwikkeld! Het Vreedzame Wijk-spel. Beide wijken werken met de methode Vreedzame School en nu ook met Vreedzame Wijk. Het spel helpt ouders en kinderen thuis ook samen over vreedzame thema’s te praten. En is natuurlijk helemaal goedgekeurd door Stichting Vreedzame Wijk

 

Wat zijn de Vreedzame School en de Vreedzame Wijk?

 

De Vreedzame School wil kinderen opvoeden tot verantwoordelijke en actieve leden van de gemeenschap. Zij oefenen dat in de klas en op school. Bij de Vreedzame Wijk werken niet alleen de school met deze pedagogische aanpak, maar álle organisaties in de wijk die zich op kinderen richten. In Liendert en Schuilenburg hebben wij 6 thema’s:

 • Wij horen bij elkaar
 • We lossen conflicten zelf op
 • We hebben oor voor elkaar
 • We hebben hart voor elkaar
 • We dragen allemaal een steentje bij
 • Wij zijn allemaal anders

 

Wat is het Vreedzame Wijk-spel

 

Het spel bestaat uit 60 kaartjes. Op iedere kaart staat een vraag om met elkaar te bespreken, of een kleine doe-opdracht. Bijvoorbeeld:

 • Geef iedereen aan tafel een opsteker.
 • Wat maakt jou bijzonder?
 • Wie uit jouw wijk zou een mooie bos bloemen verdienen?
 • Waar ben jij trots op?

De vragen zijn verdeeld in 7 categorieën. De 6 thema’s van de Vreedzame Wijk en een extra thema: ‘Onze Wijk’. Bij ‘Onze Wijk’ horen 2 kaartjes die speciaal voor jouw wijk gelden. Zo staat er op een kaartje van Liendert de vraag: Wat zou die Viking op de Van Randwijcklaan toch al die jaren denken? En bij Schuilenburg: Welke muziek zou er komen uit de grote instrumenten op hun speelplaats? 

 

Wil je het spel ook voor jouw wijk?

 

Zo’n mooi spel delen we natuurlijk graag! Er is al veel belangstelling voor, ook van buiten Amersfoort. Wil jij het ook voor jouw wijk? Dat kan! Voor jouw wijk passen wij 2 dingen aan – het doosje en natuurlijk de 2 speciale ‘Onze wijk’-kaarten. Bekijk het voorbeeld (pdf).

 

De kosten om het spel aan te passen voor jouw wijk zijn:

 • de kosten voor de vormgever voor het maken van jouw spel op maat.
 • een bijdrage van 200 euro voor het gebruik van de basiskaarten. Dit geld gebruiken wij voor het verder ontwikkelen van de Vreedzame Wijk in Liendert en Schuilenburg.
 • de kosten om het spel te drukken bij onze drukker. Die kosten zijn afhankelijk van de oplage.

 

Interesse? Neem contact op met Marieke van Krugten van ABC, via 06 43 14 28 55 / info@abc-amersfoort.nl.

Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
LinkedIn